китайський граніт
Це питання задає кожен покупець, перед яким стоїть вибір - придбати український граніт або китайський, і отримує при цьому дві абсолютно протилежні відповіді. Одні компанії стверджують, що китайський граніт набагато краще українського, інші, що за якістю китайський граніт набагато гірше українського і єдиний його плюс - це ціна. 

Хто правий у цій ситуації і як людині правильно обрати камінь для пам'ятника, яка вперше має справу з гранітом? Допоможе нам у цьому розібратися правдива і точна інформація, взята з геологічних довідників і досвіду великих будівельних фірм що працювали як з китайськими, так і з українськими гранітами. А для того, що б питання вартості того чи іншого граніту не заважало у розкритті теми, пропонуємо залишити його для відділу продажів і переключиться виключно на якість і властивості гранітів. 

Китайський граніт почав з'являтися на українському ринку абсолютно недавно - 10-12 років тому. До цього він складався виключно з українського, більша половина з якого, був житомирській граніт, батьківщина якого - Василівське, Омелянівське, Покостовське, і інші найбільші родовища граніту. Гірська порода, яка в них видобувається, зарекомендувала себе, як високоякісний, міцний і зносостійкий будівельний матеріал, що не вимагає на сьогоднішній день додаткової реклами або фактів які доводять цю якість.

Але що ми знаємо про китайський граніт? 

У першу чергу потрібно відзначити той факт, що справжній китайський граніт на нашому ринку це велика рідкість. Прошу не дивуватися таким висновкам.
Практично весь облицювальний матеріал, який комерційні компанії продають як китайський граніт, є насправді гірською породою що відносяться до групи сієнітів.
Сієніт - це плутонічна порода, що складається з польового шпату, нефеліну і слюди. Від граніту вона відрізняється дуже низьким вмістом кварцу - до 5%.

Більш точний склад сієніту виглядає наступним чином: 
  • Польовий шпат калієво-натрієвий - (65-90%);
  • Плагіоклаз - (10 - 35%);
  • Темнокольорові мінерали (авгіт, залозиста рогова обманка, біотит) - (до 40%);
  • Кварц - (до 5%).
Незважаючи на свою привабливу зовнішність, блиск і різноманітність малюнка, такий матеріал має безліч недоліків, пов'язаних саме через низький вміст кварцу. 

граніт з Китаю
Вміст кварцу в гірській породі впливає на міцність, вологопоглинання і зносостійкість, виготовленого згодом пам'ятника. У так званого, китайського граніту ці показники дуже низькі. Висновок напрошується сам по собі: стверджувати, що такий матеріал краще за якістю, ніж український граніт, а тим більше порівнювати його з елітними житомирськими різновидами - значить нахабно і безсовісно обманювати споживача.
Найсумніше в цій ситуації те, що часто китайську продукцію видають за український граніт.
Покупець, сам того не знаючи, купляє неякісний товар, а наслідки такої покупки, виявляться у вигляді тріснутих облицювальних плит, надколотої стільниці, проявом іржі на плитці. Це далеко не весь список проблем, які можуть з часом виникнути при використанні неякісного китайського каменю. Найголовніше, що необхідно запам'ятати і використовувати при виборі граніту, це те, що якість жодним чином не залежить від зовнішнього вигляду: блиск, яскравість, оригінальність малюнка - може бути просто ілюзією, яка через пару років перетвориться на банальний шматок, нікому не потрібного каменю.

Щоб факти залишалися фактами, а не просто словами, їх потрібно підтвердити точними даними фізико-хімічних властивостей граніту, а також мінерального складу, взятими з геологічного довідника. Для прикладу використаний граніт покостівського родовища і схожий, за сферами застосування, китайський камінь «Белла Вайт». 

Фізико-механічні властивості 

Покостовский граніт та «Белла Вайт». 

  1. Середня щільність - (2740кг/м3) - (2650кг/м3);
  2. Водопоглинання - (0.24%) - (0.33%);
  3. Межа міцності при стисненні - (220МПа) - (156МПа).

Мінеральний склад: 

Покостовский граніт та «Белла Вайт». 

  1. Мікроклін - (15 - 20%) - (70 - 90%);
  2. Плагіоклаз - (35 - 55%) - (30-10%);
  3. Кварц - (10-25%) - (1-5%).
Виходячи з цих даних, чітко видно переваги покостівського граніту, який в принципі не є самим міцним, серед українських гранітів. 

Для того, щоб не попастися на гачок підприємливих комерсантів і не купити неякісний граніт, вимагайте у продавців сертифікати якості, дані по мінеральному складу і фізико-хімічними властивостями. Якщо їх немає - значить, товар 100% поганої якості. 

Тепер у вас є вся інформація для того, що б зробити свій вибір. Нам залишається сподіватися на те, що ви не будете випробовувати долю, купуючи граніт сумнівної якості у фірм із сумнівною репутацією, а просто замовте його безпосередньо у нас.

Не забувайте, що Житомирська область - батьківщина якісних, перевірених часом і людьми, елітних гранітів, які вже більше ста років слугують людям вірою і правдою, у вигляді архітектурних пам'яток, мостів, надгробних пам'ятників, бруківки на вулицях і паркових алеях Луцька та інших міст та селищ.
Вперед
Це саме останнє повідомлення.
Назад
Старіша публікація
 
Вгору