догляд за пам'ятником
Регулярний догляд за гранітним пам'ятником необхідний, інакше навіть найдорожчий пам'ятник виглядатиме запущеним, а поховання - забутим близькими людьми. Граніт від природи чудово виглядає століттями. Але зіпсувати зовнішній вигляд гранітного пам'ятника може осідаючий пил, листя або інші "природні забруднення". Іноді бувають неприємні ситуації, коли гранітні пам'ятники виявляються забрудненими фарбою. Не виключено, що через чиюсь необережність на граніті виявляться тріщинки або відколи. Не впадайте у відчай, ці проблеми можна розв'язати. 

1. Миття гранітного пам'ятника. Звичайне вологе прибирання - і пам'ятник буде в найкращому вигляді. Головне, використовувати при цьому тільки м'яку тканину або губку, інакше можна легко подряпати полірування. Теж саме стосується і миючих засобів, порошків, що містять абразивні частинки - ними користуватися для миття пам'ятника не можна.
Не користуйтесь так само засобами для прибирання будинку і чищення сантехніки, аерозолями, пральними порошками та іншою побутовою хімією - вони дуже хімічно агресивні.
У воду, якою збираєтеся мити пам'ятник, просто додайте трохи (інакше білі розводи буде важко змити) самого звичайного мила (або спеціального засобу). Протріть вологою тканиною пам'ятник, після цього - сухою. Дуже обережно обробляйте позолочені написи - не тріть, краще спробуйте просто змити водою бруд. 

2. Якщо пам'ятник встановлено давно, а полірування здається вам потьмянілим, його можна оновити. Спеціальні набори по догляду за каменем (вони містять поліролі, віск, захисні засоби), які нескладно придбати, дають можливість без допомоги професіоналів самостійно провести всі необхідні процедури і пам'ятник знову заблищить як новенький. 

3. Найскладніше забруднення - слід від фарби. Його необхідно видалити розчинником, намагаючись обробляти тільки ділянку, на якій є фарба. Швидше за все, що після видалення фарби полірування граніту постраждає. У цьому випадку не обійтися без спеціального воску. Їм натирають пошкоджені ділянки граніту. Набір засобів по догляду за каменем у цьому випадку просто необхідний.
Якщо не хочете зіпсувати гранітний пам'ятник, не натирайте його жиром, маслом і подібним речовинами.
4. Дрібний ремонт тріщин та сколів цілком під силу провести самостійно. Єдина умова - придбати спеціальні матеріали для цього (шпаклівка та ін.) Написи "золотом" треба дуже обережно оновлювати, інакше вони будуть виглядати неохайно, а також використовувати при цьому тільки відповідну фарбу, в іншому випадку вона дуже швидко потріскається.

Нескладні правила і дбайливе ставлення допоможуть надовго зберегти гранітний пам'ятник у відмінному стані. При бажанні, можна звернутися за допомогою до фахівців. Вони професійно виконають всі роботи з приведення пам'ятника в порядок, відновленню полірування, оновленню надписів та інші роботи.
 
Вгору