Покостівський граніт видобувається в с.Покостівка, Житомирської області. Унікальність цього родовища в тому, що умови залягання граніту ідеальні для його видобутку у вигляді величезних цілісних глиб. Що дозволяє виконати замовлення виробів з максимально великими розмірами. Це важливий момент, коли йдеться про виготовлення великих колон, монументів, статуй, великих сходових елементів і майданчиків в адміністративних будівлях і місцях масового відвідування. Строгість і надзвичайно висока міцність цього каменю ідеально підходить для таких рішень, в архітектурі та будівництві.
Без перебільшення можна сказати, що граніт Покостівка, він же Grey Ukraine, є самим міцним гранітом, який видобувається в Україні.
Граніту Покостівського родовища характерна стабільність кольору, його відтінок насичений і рівномірний. До того ж, він не має радіоактивного забруднення (не фонить) і придатний для використання всередині приміщення.
Він має високу міцність і вологостійкість, витримує температуру до 800°C, не вигоряє на сонці, не вбирає плями і запахи.
Цей сірий граніт використовується для виготовлення безлічі виробів, адже він легко піддається обробці, має дивовижний вигляд як після полірування, так і після термообробки, а його фізичні характеристики дозволяють експлуатувати його в будь-яких умовах.
Покостівський граніт
Покостівське родовище являє собою величезні поклади рідкісного різновиду чорного граніту, з багаторічним перспективним ресурсом видобутку цього матеріалу. Разом з ним відкрилося багато дверей для інженерів і конструкторів, що працюють у будівельній галузі. І не дивно, адже після повного дослідження, всім стало зрозуміло - знайшовся матеріал, який не тільки перевершує інші в плані надійної несучої конструкції, але і зберігає, при цьому, декоративно-завершений зовнішній вигляд.
З економічної сторони питання - це колосальна економія фінансів і часу. Всі ці висновки зроблені на підставі досліджень покостівського граніту.
Дані фізико-механічних властивостей граніту на сто відсотків підтверджують всі наведені факти:
- Середня щільність - (2740кг/м3)
- Водопоглинання - (0.24%)
- Межа міцності при стисненні - (220МПа)
- Стирання - (0.64г/см2)
Склад покостівки
Важливим моментом є і склад мінералів, який був ретельно досліджений вченими.
- мікроклін - (15-20%)
- плагіоклаз - (35-55%)
- кварц - (10-25%)
- біотит - (5-15%)
- інші - (<1%)