Blue Volga - це лабрадорит чорного кольору, що видобувається в с. Головине, Житомирської області. Він володіє унікальною, грубозернистою структурою, яка складається з великих зерен блакитного, синього або зеленого кольору. 

Blue Volga вважається найкрасивішим видом лабрадориту, оскільки володіє унікальними декоративними властивостями, тому, попит на нього є завжди. Його особливістю є характерний блиск, який забезпечується наявністю в породі блакитних кристалів лабрадора. 

Ще однією особливістю є висока міцність і довговічність, в чому він схожий з гранітом. Лабрадорит не має радіоактивного забруднення, не вбирає вологу, простий у догляді. Структурі лабрадориту характерні мікротріщини, які надають йому харизматичності, але при необхідності, легко видаляються спеціальним проклеюванням. 

Родовища цього древнього будівельного матеріалу досить поширені в багатьох країнах світу. Але кожне з них має якусь свою відмінну рису, свою індивідуальність, тому всі їх можна вважати рідкісними та унікальними. 

Лабрадорит є гірською крупнозернистою породою чорного, сірого, коричневого кольорів, з безліччю різнобарвних кристалів. Кристали можуть мати різноманітну колірну гаму: від яскраво-жовтого до темно-зеленого, від світло-блакитного до синього, від молочного до вогненно-червоного. Саме, завдяки такому оригінальному забарвленню, він і заслужив до себе такої пильної уваги, здобув всесвітню популярність багато років тому. 

В Україні перше родовище лабрадориту було досліджено в 1894 році на Житомирщині, біля села Головине. Пізніше це стало знамените Головинське родовище, яке на сьогоднішній день є одним з найбільших постачальників цього каменю, як в Україні так і за кордоном. 

Склад лабрадориту 

Основний мінеральний склад лабрадориту - це: 
  • Плагіоклаз (лабрадор) - 85%; 
  • Кварц - 7%; 
  • Піроксен - 3%; 
  • Калієвий польовий шпат - 3%; 
  • Інших домішок - 1%. 
Фізико-механічні властивості цієї породи повністю розташовують до використання його як прекрасного матеріалу для декору приміщень, облицювання, як усередині будівель, так і зовні, виготовленню всілякої сувенірної продукції. Лабрадорит, що видобувається на родовищах Житомирської області, відповідає 1 класу радіоактивності, що говорить про нього, як про абсолютно не шкідливий для людського організму матеріал. Що стосується інших властивостей, то вони показують його, як матеріал досить міцний: 
  • Міцність на стиск - 162МПа; 
  • Міцність на вигин - 621МПа; 
  • Зносостійкий (стираність - 0.50 г/см2); 
  • Стійкий до атмосферних явищ (водопоглинання - 0.21%). 
Гарантія служби лабрадориту, в готовому виробі - 200 років. Але, як показали численні археологічні знахідки, це далеко не максимальний термін. Лабрадорит добре піддається різним видам обробки: 
  1. Різанню; 
  2. Шліфовці; 
  3. Термообробці. 
Тому виготовлення пам'ятників в Луцьку з нього давно вже поставлено на виробничий рівень. Дуже великий попит на лабрадорит у вигляді облицювального матеріалу, який використовується у всіх видах приміщень без обмеження, завдяки своїй екологічній чистоті і відсутності радіоактивності.
 
Вгору