Граніт Лезніки - це червоний граніт, що видобувається в с. Лезніки, Житомирська область, Україна.
Лезніковський граніт вважається одним з найгарніших видів граніту в світі, до речі, цілком заслужено. Він володіє відмінними експлуатаційними характеристиками, дуже міцний і зносостійкій. Він не вбирає вологу, стійкий до високої температури, не піддається впливу кислот.
Він є відмінним облицювальним матеріалом, тому його дуже часто використовують для виготовлення плитки та бруківки. Також його використовують для виготовлення високоякісних гранітних ступенів, поручнів, бордюрів, балясин і пам'ятників.
З нього виходять дуже практичні стільниці для кухні, оскільки вино або лимонний сік що пролилися на стільницю з Лєзніка не заподіють їй ніякої шкоди. Його часто використовують для виготовлення елітних пам'ятників, особливо, комбінуючи його з Букинським габро. Також з нього роблять вази, лампадки, гранітні колони і кулі.
Лезніковське родовище каменю
Перші згадки про Лезніковський гранітний кар'єр датуються 1898 роком. Саме цього року почалися перші розробки червоного граніту в селі Лезніки, Володарськ-Волинського району Житомирської області.
На сьогоднішній день Лезніковський граніт заслужено займає місце в групі найпрестижніших і відомих гранітів світу. Доказів цьому багато. Взяти хоча б той факт, що Мавзолей В.І Леніна побудований саме з нього. Що вже говорити про всілякі гранітні пам'ятники, станції метро, фасади відомих європейських торгових і культурних центрів.
На сьогоднішній день в Лезніках є три діючих кар'єри. Останній - Лезніки-3, відкрився 1-го червня 2009 року. Слід відзначити ще й той факт, що промислові запаси родовища становлять близько 65000000 м3, а дослідження породи дійшло до 55 метрів.
У цьому родовищі видобувається середньо-зернистий, біотитовий рожево-червоний і червоний граніт. У мінеральний склад граніту входить 65% польового шпату рожевого і червоного, до 30% кварцу (іноді димчастого), 5% біотіта та інших темних мінералів.
Фізико-механічні властивості
Унікальність даного граніту полягає ще й у його фізико-механічних властивостях. Згідно даних науково-дослідного інституту:
- щільність граніту становить 2,68 г/см3;
- об'ємна вага 2,65 г/см3;
- відсоток водопоглинання 0,5%;
- максимальна межа міцності при стисненні 270 МПа.